כתבות
"דירה על הנייר"-טוב או רע
כשאנו חושבים לרכוש  דירה חדשה מקבלן, מציגים לנו במשרד המכירות תכנית אדריכלית של הדירה \ תכנית מכר  באזור מגורים מבוקש ואולי אף בפרויקט נחשק ומרשים אך יחד עם זאת קורה לעיתים שתכנון פנים הדירה אינו מתאים לנו ואף מאוד מבלבל אותנו, עד כדי התלבטות אמיתית האם הדירה הספציפית הנ"ל עונה על צרכינו ומהווה שדרוג אמיתי לעומת דירת המגורים הנוכחית שלנו.
דירה מקבלן או יד שניה
אז זהו.לעבור דירה כבר החלטתם.וכעת נותר להתלבט בין כל האופציות המתבקשות. דירה חדשה מקבלן בפרויקט יוקרתי או דירה יד שניה. ואולי בכלל לשפץ ולעצב את דירתכם הנוכחית. מצורפת רשימת נקודות למחשבה שהכנתי עבורכם:
עיצוב בתים
משימה לא פשוטה היא לעצב בית גם כששוכרים את שירותיה של מעצבת פנים.לא פעם קורה שאנו נכנסים לבית זה או אחר ולמרות שרואים שהושקע בו סכום כסף לא מבוטל התוצאה לא מחמיאה.בעיצוב בתים בעזרת אדריכלית פנים כן יהיה ניתן לקבל את התוצאה הרצוייה ולכן לא מומלץ ביחוד בשיפוצים גדולים או בשדרוג דירת קבלן חדשה ל"התאמן" לבד על הדירה שלכם. בעיצוב בתים חשוב מאוד לפני השיפוץ ועיצוב הבית לתכנן את התקציב שאנו מעוניינים להשקיע. במסגרת עבודת התכנון חשוב לדעת היכן יהיו האזורים המושקעים יותר והיכן פחות.המלצתי היא להשקיע באזורים השמישים לנו יותר בחיי היום יום וגם אם במסגרת השיפוץ לא מפרקים קירות תמיד כדאי כן לסדר ולפרק באזור המטבח סלון כדי למנוע מצב של השקעת עשרות אלפי שקלים בארונות מטבח כאשר אנו נתונים לאילוצי קיר זה או אחר שבנקל ניתן לבטלו\לשנותו במסגרת השיפוץ כאשר בין כה וכה מסתובבים בעלי מקצוע בביתנו.במידה והבית בן 20 שנה ומעלה יש לשקול במסגרת עיצוב הבית להחליף את צנרת האינסטלציה לפני עבודות הריצוף.
תכנון יצירתי לדירות קטנות
תכנון נכון של דירות קטנות מהווה עבורי לא פעם אתגר . מצד אחד אני מעוניינת ליצור אזור אירוח זורם מאוורר ופתוח המכיל בתוכו את חדר המגורים(סלון) מטבח ופינת האוכל ומצד שני שטח הדירה הנתון הינו מוגבל. האתגר הגדול הוא למצוא את שביל הביניים שבזכותו הדירה תראה מרווחת ויחד עם זאת תכיל מקומות איחסון נרחבים.
הום סטיילינג home styling
home styling או הלבשת הבית בתרגום חופשי הינו מושג שנכנס לאחרונה ללקסיקון מושגי עיצוב הבית כאשר למעשה התחום היה קיים מאז ומעולם.הום סטיילינג מתייחס לעיצוב הבית ללא פירוק קירות קיימים.הום סטיילינג הינו רענון מראה הבית ע"י החלפת הריהוט באופן מלא או חלקי, שימוש בוילונות שטיחים טאפטים לקירות,החלפת גופי התאורה הקיימים בבית וצביעת הבית. מבחינתי הום סטיילינג הינו השלב המסיים את עיצוב הבית ולמעשה הוא חלק בלתי נפרד ממנו.כשאנו מתלבטים בין עיצוב פנים הכולל שבירת קירות לבין הום סטיילינג עלינו לבדוק תחילה מספר עובדות.
טעויות נפוצות בתכנון המטבח וכיצד להימנע מהן
בבואנו לתכנן מטבח חדש לביתנו ,חשוב לזכור שהמטבח הוא לא אזור מנותק משאר חלקי הבית.
תחילה עלינו לבחון האם בכלל מיקום המטבח בחלל הדירה הוא נכון? מהי "מערכת היחסים" בין המטבח לחלל המגורים, לדוגמא כשאנו יושבים בסלון ומביטים לכיוון המטבח ,מה אנו רואים ואת מה אנו רוצים להסתיר...
מכאן הכל מתחיל.
גרניט פורצלן קרמיקה שייש ומה שבניהם
לפני שנים רבות..כן ממש כמו באגדות כדי לבחור קרמיקות וכלים סניטרים לשיפוץ בית או לאבזור של בית חדש הייתה ניגשת בעלת הבית עם חברה טובה או הדודה ששיפצה לא מזמן לחנות הקרמיקה הסמוכה לביתן ושם היו בוחרות מתוך שניים שלושה דגמים את הצבע האהוב על שתיהן והיו חוזרות הביתה מאושרות ומסופקות. כיום כל אדם שרק יכניס את חוטמו לאחד משלל אולמות התצוגה של הקרמיקות והכלים הסניטרים ילך לאיבוד. המבחר עצום, ישנה תוצרת עצמית כחול לבן כגון דגמי "נובו" של נגב קרמיקה,קיים יבוא מאיטליה, ספרד,תורכיה, סין, הודו, ואף מדובאי.. מגוון החומרים הוא עצום מקרמיקה פשוטה עד גרניט פורצלן מזוגגת , לאפטו או במראה מט.כמו כן קיים מבחר עצום של שייש ואבן טבעית,כנסו לקרוא טיפים שלי בנושא.
עיצוב סלון
חדר המגורים\הסלון הינו המתחם הראשון בדירה אליו אנו נחשפים בכניסתנו לדירת מגורים, לכן ישנה חשיבות מכרעת לגבי אופן סידור הריהוט בו, מיקום נכון של הספות והכורסאות, בחירת שלחן סלוני אחד או יותר,שלחן סלוני ריבועי או מעוגל.פרופורציות נכונות של הריהוט והקשר בין הפריטים השונים. הנקודות המשפיעות  על תכנון ועיצוב נכון של חדר מגורים \ הסלון יפורטו בהמשך:
מעצבת פנים מומלצת

כאשר מבשילה ההחלטה להשתמש בשירותיה של מעצבת פנים מומלצת בדר"כ יפנו הלקוחות הפוטנציאלים למכרים, קרובים, שכנים ומשפחה ששיפצו לאחרונה או שהשתמשו בשרותיה של מעצבת פנים זו או אחרת לעיצוב הנכס שבבעלותם. דרך אחרת להגיע למעצבת פנים מומלצת היא דרך האינטרנט , להיכנס לאתרים ולהתרשם.

פרויקטים נבחרים
פרויקטים נבחרים
עיצוב בתים ודירות,שידרוג דירות קבלן,עיצוב סלון,עיצוב מטבחים,עיצוב הבית,חדרי ילדים,עיצוב גינות
פרויקטים בעבודה
פרויקטים בעבודה
דירות פנטהאוז,דירות גן,דירות 5 חדרים ובתים פרטיים הנמצאים כרגע בביצוע ובמקור נמכרו כדירות סטנדרט קבלני ממוצע.
מאמרים
גלריית תמונות לפני ואחרי
תכנון ועיצוב דירות קבלן חדשות, עיצוב דירות לדוגמא, תכנון ועיצוב לוביים, שידרוג ושיפוץ דירות קיימות, עיצוב חנויות ומשרדים